Nová spolupráce zachraňuje životy

Spolu se zimbabwskou organizací Mavambo Orphan Care jsme se pustili do záchrany 6 000 dětí trpících hladem.

Zpět na novinky | 29. 9. 2020 | Země Mary's Meals

V Zimbabwe spolupracujeme s místní organizací, abychom zajistili stravu dětem žijícím s HIV.

Naše spolupráce s touto organizací vznikla v důsledku pandemie Covid-19. Díky této spolupráci poskytujeme pomoc dětem v příměstských slumech hlavního města Harare a v okolním venkově.

Pro děti žijící s HIV je správná strava velmi důležitá. Léčba antiretrovirálními léky je nejefektivnější při zdravé stravě a lidem nedělá dobře, pokud se bere na prázdný žaludek.

Danny Gomwe z Movambo nám řekl: "Většina těch, kdo se starají o tyto děti, žije ve velké chudobě. Kvůli izolaci přišly jejich rodiče o možnost pracovat a zůstaly bez jakéhokoliv výdělku. Zároveň došlo v důsledku Covid-19 k nárůstu cen potravin, a tak rodiny neměly šanci se uživit."

"Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat s Mary’s Meals, abychom poskytli nezbytnou pomoc rodinám v době krize. Toto jídlo mění ohroženým dětem život, zejména těm žijícím s HIV. Tato podpora, kterou společně poskytujeme, opravdu zachraňuje životy."

Alex Keay, ředitel našeho programu, dodal: "Současná situace je pro tyto komunity katastrofální a bez našeho programu by děti, kterým pomáháme, zůstaly úplně bez jídla."

"Jsme odhodláni pracovat s komunitami a důvěryhodnými partnery, abychom byli schopní poskytnout co nejefektivnější pomoc těm, kteří trpí v důsledku extrémní chudoby, a jsme neuvěřitelně vděční všem, kdo se rozhodli jakkoliv podpořit děti, kterým pomáháme."

Pro komunity žijící v okresech Harare a Goromonzi je největší hrozbou hladovění. Vynakládá se tu také však velké úsilí i na to, aby nedocházelo k šíření onemocnění Covid-19.

Když poskytujeme ohroženým rodinám dávky výživné ovesné kaše, rozdáváme současně i mýdlo a rady, jak dodržovat správnou hygienu.

Školení dobrovolníci dohlíží na distribuci v komunitách, která se uskutečňuje na předávacích místech na otevřených prostranstvích s dostatečnými rozestupy a hygienickými opatřeními.

Naše spolupráce s Mavambo v okrese Harare znamená rozšíření našeho stravovacího programu v Zimbabwe, kde poskytujeme každodenní výživu více než 22 000 dětí v celé zemi v místě jejich vzdělávání.