Mariam vaří pro celou školu

Mariam dává každý školní den naději stovkám indických dětí

„Myslím, že jídlo, které připravuju, dětem chutná,” směje se Mariam. „Většina z nich si chodí přidat.” Vdova se šesti dětmi pomáhá připravovat velké hrnce plné zeleninového kari a rýže pro děti na Základní škole sv. Michaela.

„Když jsem tu začínala vařit, chodilo do školy pouze 90 dětí. Nyní je jich 249. Je to velký rozdíl! Děti chodí do školy díky Mary’s Meals, protože tam kromě vzdělání dostanou také dobré jídlo.“ 

Mezi dětmi, které pokrmy dostávají, je i Mariamin syn Pradip. Podobně je tomu u mnoha dalších kuchařek Mary’s Meals a jejich dětí po celém světě.
Ti, kdo se v Indii narodí do chudoby, mají jen málo možností. Námi zajišťované školní pokrmy dávají těmto znevýhodněným dětem šanci na lepší budoucnost.

„Já sama jsem do školy chodit nemohla,” vysvětluje Mariam. „Jsem úplně negramotná a dětem z naší komunity nepřeju, aby skončily stejně. Doufám, že jednou budou vzdělané. Chtěla bych, aby Pradip dokončil školu a měl dobré výsledky.”

Jídlo, které Mariam připravuje, dává Pradipovi a jeho kamarádům dostatek energie k učení a hraní.

„Do školy chodím hladový a vždycky se těším, až se budu moct najíst.  Moje máma vaří pro všechny děti ve škole. Jídlo od ní mi moc chutná. Cítím se po něm dobře a nemám hlad.”

Obětavé kuchařky, jako Mariam, pomáhají nasytit jen v Indii každý školní den více než 22 000 hladových dětí. Bez úžasných dobrovolníků, kteří po celém světě s láskou připravují pokrmy Mary’s Meals, by něco takového nebylo možné.