Jeden a půl miliónu důvodů k radosti

Mary’s Meals dosáhlo historického mezníku! K 30.7.2019 poskytuje každý den jídlo již 1 504 471 dětem v 2 358 školách v 18 zemích světa.

Díky neuvěřitelné štědrosti podporovatelů z celého světa včetně České republiky vzrostl od ledna 2019 počet dětí zapojených do programu Mary’s Meals o 5 % (tedy o 79.458 dětí).

Žáci ze školy Jacaranda School for Orphans, blízko Limbe v Malawi

Zakladatel charitativního díla, Magnus MacFarlane-Barrow, uvedl: „I když pro nás čísla nejsou tím nejdůležitějším, je to významný mezník. Současně příležitost k oslavě a poděkování každému jednotlivci, který se této mise účastní – od dárců až po ty, kteří jako dobrovolníci vaří a vydávají jídlo hladovým dětem ze svých vlastních komunit. Každý má v této misi důležitou úlohu – v misi, která teprve začala, protože i dnes je ještě ve světě mnoho hladových dětí, které nechodí do školy.“

Je to jednoduchý nápad, který funguje. Výzkum prokazuje, že do škol, kde děti dostávají Mary‘s Meal, se hlásí víc žáků, zlepšuje se docházka, ubývá záškoláctví a děti jsou při vyučování šťastnější, zdravější a lépe si vedou.

Pozoruhodné je i to, jak se hnutí šíří. Mary‘s Meals začalo v roce 2002 v Malavi, kde poskytovalo jídlo dvěma stům dětí. Dnes počet dětí jen v této zemi dosáhl 1 028 817. Snad ještě pozoruhodnější je skutečnost, že průměrná cena jídla pro jedno dítě na celý školní rok je s Mary‘s Meals 421,- Kč.