Felix běží pro Mary’s Meals

„Společně dokážeme změnit dětem život k lepšímu.“

Zpět na novinky | 6. 1. 2021 | Země Mary's Meals

O Mary’s Meals často mluvíme jako o velké mezinárodní rodině, v rámci které si pomáháme a společně se těšíme z úspěchů ostatních. Součástí naší rodiny je i Felix Zech z Frankfurtu, který si dal na celý prosinec sportovní výzvu, i přesto, že je kvůli nehodě odkázán na invalidní vozík. 

„Jmenuji se Felix a je mi 32 let. V roce 2016 jsem měl nehodu při potápění. Od té doby jsem upoután na invalidní vozík.“ 

V rámci fyzioterapie Felix běhal na chodícím přístroji Lyra, aby vybral peníze na školní stravování pro děti z rozvojových zemí. 

„Fyzioterapie na chodícím přístroji je opravdu náročná. Kolem pasu a stehen mi musí být připevněn speciální pás, na nohy mi nasadí speciální ortézy. Pás se připevní ke dvěma háčkům, které mě pomalu táhnou nahoru, dokud se nedostanu do vzpřímené polohy. S pomocí motoru pak začnu podnikat kroky. Stroj "běží se mnou". Musím jen zajistit, abych zůstal v dobré vzpřímené poloze a soustředil se na chůzi. I když sám nechodím, snažím se psychicky přidat.

Již mnoho let podporuji Mary’s Meals. Koncept je tak jednoduchý, že mě okamžitě přesvědčil se přidat. Děti dostávají ve škole teplé jídlo, což je motivuje k tomu, aby do školy chodily. Všichni víme, že je snazší se učit, když nemáme hlad.“ 

Díky obrovské podpoře během prosince vyběhal Felix jídlo na celý školní rok pro 2️000 dětí.

Přidejte se k rodině Mary's Meals a pomáhejte spolu s námi