Zažijte Africké léto s Mary's Meals

Africký festival, Africké léto

Zoologická zahrada Safari Park Dvůr Králové pořádá během prázdnin Africké léto. To začne první červencový týden a potrvá do konce srpna. Nejnabitější program přinese Africký festival, který v rámci Afrického léta proběhne od 8. do 14. července.

Mary's Meals na Africkém festivalu

Během festivalového týdne budeme návštěvníkům safari parku přibližovat dílo Mary's Meals nabízením ochutnávky kaše Likuni Phala, kterou Mary's Meals podává dětem ve školách v Malawi. Je to kukuřično-sójová kaše, kterou dostávají děti v malawských školách jednou denně, a nezřídka je to jejich jediné jídlo za celý den. Autentičnost ochutnávky podpoří "naše africké kuchařky" ve stylových afrických oděvech.

Ochutnávku malawské kaše si mohou návštěvníci zařadit do celkové představy o působení Mary's Meals ve světě pomocí velké mapy pokrmů vytištěné přes celou bočnici prezentačního stánku. Jde o celosvětovou mapu s vyznačením všech osmnácti zemí světa, ve kterých Mary's Meals působí, včetně popisu pokrmů podávaných v jednotlivých zemích

Kromě ochutnávky kaše budou šířeny propagační letáky a tiskoviny, včetně propagačních magnetek na ledničky, samolepek na auta a papírových vystřihovánek modelu "Bouda, která krmí milion dětí". Pro návštěvníky festivalu bude k dispozici zapečetěná pokladnička veřejné sbírky Mary's Meals.

Mary's Meals během Afrického léta

Po hlavním festivalovém týdnu budeme se stánkem Mary's Meals v safari parku dále přítomní po celé Africké léto až do konce prázdnin. Bude to již bez vaření africké kaše a bez sbírkové pokladničky, ale se všemi informačními a propagačními materiály.

 

Děkujeme vedení Safari parku za možnost prezentace a všem našim dobrovolníkům, kteří se budou během prázdnin střídat ve službě. 

Budete-li mít cestu, přijďte se podívat!