1,6 milionu a ještě více…

Již 1 667 067 dětí z celého světa má dnes ve škole jídlo od Mary‘s Meals - a to vše díky vám!

Zpět na novinky | 30. 1. 2020 | Domácí zprávy

Díky vaší pomoci bylo za posledních šest měsíců do rodiny Mary‘s Meals přijato neuvěřitelné nové množství dětí - 160 000! 

Školní jídla, která mění životy, přinášejí novou naději některým z těch, kdo žijí v nejchudších a nejodlehlejších místech světa – od válkou zmítaného Jižního Súdánu a Sýrie až k pohořím Etiopie, deštným pralesům Myanmaru a pouštím v severní Keni. 

Děti z města Vidia patří mezi 10 790 dětí na 68 školách na Madagaskaru, jimž v říjnu roku 2019 poprvé začala být poskytována pomoc od Mary‘s Meals. 

Chceme zachovat nízké provozní náklady a dodržet závazek, že  nejméně 93%  z darů použijeme na přímou charitativní činnost (z České republiky zasíláme 100% všech vybraných darů do centrály Mary’s Meals do Skotska; náš závazek platí do konce roku 2022). Po dobu vice než tří let jsme dokázali zachovat i výši průměrné ceny jednoho jídla  a to ve stále měnícím se celosvětovém ekonomickém prostředí s ustavičně rostoucími cenami. Jelikož poskytujeme pomoc většímu počtu dětí nacházejících se ve stále náročnějších situacích, a protože ceny kolem stoupají, promítlo se to i do částky vyjadřující průměrné náklady na zajištění pokrmu pro jedno dítě. 

Zajištění jídla pro jedno dítě po celý školní rok nyní stojí 459 korun českých a náklady na každou porci činí přibližně 2,34 korun českých.

Díky vám 1 667 067 dětí nyní dostává pokrmy od Mary‘s Meals. Výživné jídlo jim dodává energii na soustředění a učení se, motivuje je, aby přišly do školy. Tyto děti by jinak školu vynechaly kvůli svému hladu a bídě.

Každý talíř rýže s hráškem, hrnek kaše nebo miska kukuřice s fazolemi pomáhají hladovým dětem zvládnout velkou část výuky a dávají jim naději na zářnější budoucnost.