Máme skvělé zprávy – 1 425 013 dětí v 18 zemích má radost z jídla od Mary’s Meals každý školní den!


Díky neuvěřitelným dárcům a podporovatelům jako jste vy, jsme byli schopni v minulém roce rozjet stravovací programy ve 40 školách v Zimbabwe a přivítat tak do rodiny Mary’s Meals 197 363 nových dětí! 

Náš zakladatel Magnus MacFarlane-Barrow říká: “Každé dítě, které jsme přivítali do rodiny Mary’s Meals, je důvodem k oslavě a mám obrovskou radost, že se nám poprvé podařilo dostat se k dětem v Zimbabwe. Je skoro nepředstavitelné, že 1,4 milionu dětí v 18 zemích světa si každý školní den pochutnává na těchto s láskou připravovaných jídlech. 

Jsem velmi vděčný každému, kdo nám pomáhá realizovat toto dílo skrze štědré finanční dary, své úsilí, čas i modlitbu. Vaše dobrota pomáhá dětem z nejchudších oblastí světa získat cenné vzdělání, které  jim otevírá dveře k lepší budoucnosti.“ 

S pomocí dobrovolníků z místní komunity jsme schopni poskytnout stravování 18 435 dětem ve 40 školách ve zbídačeném zimbabwském regionu Tsholotsho. 

Třebaže se dříve přezdívalo této zemi “obilnice Afriky”, roky násilí, nuceného přerozdělení půdy a sucha způsobily devastující změny pro mnoho zemědělských rodin a zapříčinily hladomor v několika částech země. 

Hrnek kaše obohacené o vitamíny pomáhá hladovějícím dětem, jako je například dvanáctiletá Nomthandazo, zapojit se plně do vyučování. 

Řekla nám: “Některé děti nechodí do školy, protože pomáhají rodičům. Některé jsou příliš hladové, aby se mohly učit. Život by nebyl jednoduchý bez školy a bez jídel Mary’s Meals, která tam dostáváme.

Po jídle máme energii a můžeme psát rychleji. Ráda se učím novým věcem. Chci získat vzdělání, abych měla jasnější vyhlídky do budoucna. Škola mi pomůže získat práci.”

Vaše dobrota pomáhá dětem jako je Nomthandazo v těch nejchudších částech světa získat přístup ke vzdělání a dává jim šanci na lepší budoucnost.