Niger

Niger

Je to jedna z nejchudších a nejzaostalejších zemí na světě. Většina z 16,6 milionů obyvatel této země žije ve vesnických komunitách, kde jen jedna z deseti rodin má elektřinu.

Tři čtvrtiny populace jsou závislé na farmaření, ale jelikož se Niger nachází v blízkosti saharské pouště, je práce v zemědělství nesmírně obtížná. Častá sucha v již tak suchém klimatu znemožňují mnoha rodinám vypěstovat dostatečnou úrodu. V důsledku toho žije 75% populace v chudobě a mnoho z nich trpí hladem.  

V těchto náročných podmínkách nemůže mnoho dětí docházet do školy, protože musí pracovat, žebrat nebo krást jídlo. Pokud jsou při krádeži chyceny, riskují, že budou poslány do jedné z nejpřeplněnějších věznic v zemi, kde jsou velmi dlouho zadržovány, než vůbec dojde k soudnímu procesu.

Spolupracujeme se spolehlivým partnerem, kterým je organizace Grandir Dignement, a poskytujeme jídlo těmto extrémně ohroženým dětem, kterou jsou drženy ve vazebních centrech. Jen malé procento z nich bylo usvědčeno ze zločinu a většina zde čeká na soudní proces za mírné přestupky, například za krádež jídla. 

Naše práce

Většina z těchto dětí – kterým je mezi 13 a 18 – buď odešla ze školy kvůli chudobě a hladu nebo ještě nikdy v životě nevkročila do třídy. 

Denní porce rýže se zeleninovou omáčkou a sušeným masem nebo rybou jim pomáhá zůstat zdravými a využít co nejlépe vzdělání nebo učňovský trénink, kterého se  jim za mřížemi dostává. 

Podávaná jídla

  •  
  • Rýže se zeleninovou omáčkou a sušeným masem nebo rybou
  •